Masz pytania odnośnie swojego podatku? Otrzymasz u nas wszystkie potrzebne Tobie odpowiedzi. Odpowiedzi na najpopularniejsze pytania odnośnie podatku dochodowego w Wielkiej Brytanii znajdują się poniżej. Jeżeli masz więcej pytań - napisz do nas.


Kto może ubiegać się o zwrot podatku?

Zwrot przysługuje każdemu kto opłacał podatek w Wielkiej Brytanii przez ostatnie 4 lata podatkowe.


Czego potrzebuję aby uzyskać zwrot?

W ogólnym przypadku potrzebny Tobie będzie dokument P60/P45 od Twojego pracodawcy/pracodawców.


Czym jest oświadczenie P45/P60/CIS?

Jedno z takich oświadczeń powinieneś otrzymać od swojego pracodawcy. Oświadczenie to stanowi dowód wysokości zarobków i odprowadzonego podatku.


Co jeżeli zgubiłem swoje P45 lub P60?

Jeżeli nie posiadasz już swojego P45/P60 będziesz musiał uzyskać od swojego byłego pracodawcy "Oświadczenie o dochodach ("Statement of Earnings"). Jeżeli nie możesz tego zrobić, TaxUndo Ltd może być w stanie Tobie pomóc. Jednakże, pamiętaj:

  • Jako były pracownik masz większą szansę uzyskać taką informację bezpośrednio od swojego pracodawcy.
  • TaxUndo Ltd nie może zagwarantować, że brakujące dokumenty będą odzyskane - pracodawcy nie mają ŻADNEGO prawnego obowiązku by wystawić zaświadczenie o dochodach.

Masz problem z UK Tax Office?

Zalegasz ze składkami, niesłusznie naliczono ci podatek, UK Tax Office naliczył kary za nie złożone deklaracje itp. Napisz do nas w celu uzyskania dalszych informacji.


Ile uda mi się odzyskać?

W skrócie, to zależy od dwóch czynników: ile zarobiłeś i ile podatku zostało odprowadzone. Pamiętaj, że niektórzy podatnicy rozliczają się na innych zasadach - np. marynarze, pracownicy zagraniczni (non-resident) itp. Napisz do nas w celu uzyskania dalszych informacji.


Za ile lat wstecz mogę ubiegać się o zwrot?

Obecnie HMRC zredukowało okres za który można się ubiegać o zwrot do 4 lat (wprowadzono w kwietniu 2012) zamiast wcześniej obowiązujących 5-ciu lat.


Jakie są zalety korzystania z usług TaxUndo Ltd?

Odzyskanie podatku dzięki naszym usługom oznacza:

  • darmowe obliczenie podatku
  • darmowe wstępne konsultacje
  • brak wstępnych opłat
  • obsługę wszystkich formalności i kontaktów z urzędem skarbowym - co w praktyce oznacza bezbłędne działanie i brak opóźnień
  • otrzymanie najwyższej możliwej kwoty zwrotu
  • brak opłat w przypadku braku zwrotu
  • międzynarodową wysyłkę odzyskanych pieniędzy
  • pomoc w przypadku utraconych dokumentów podatkowych

Jak to działa i jakie są opłaty?

Pełen opis znajdziesz w sekcji Usługi, opłaty są wyszczególnione w Warunki Świadczenia Usługi. Ogólnie nasze opłaty są jednymi z najniższych w Wielkiej Brytanii - tylko 10,5% (min £55.00). Powyższa opłata pobierana jest jedynie w przypadku gdy uda nam się odzyskać Twoje pieniądze, w przeciwnym wypadku jej nie pobieramy. Wszystkie nasze wstępne porady (w tym obliczenie podatku) są w 100% darmowe.


Czym jest podatek awaryjny (Emergency Tax)?

Nie jest to takie straszne jak się wydaje - po prostu płacisz 20% podatku bez kwoty zwolnionej z podatku. Ponadto, możesz ubiegać się o zwrot jeżeli zapłacisz za dużo. Ten rodzaj podatku zwykle oznaczony jest kodem "BR" widocznym na odcinku wypłaty/P45/P60. Taki kod używany jest przez pracodawców nie pewnych ile podatku powinieneś zapłacić np. kiedy zaczynasz nową pracę.


Czy potrzebuję numeru ubezpieczenia społecznego (National Insurance Number lub NIN) by ubiegać się o zwrot?

Nie. Posiadanie aktualnego NIN zwykle oznacza, że zwroty odbywają się bardziej sprawnie ale zwrot można też uzyskać posługując się tymczasowym numerem (zwykle przez to zwrot jest nieco opóźniony).


Czy mogę odzyskać moje wpłaty na ubezpieczenia społeczne?

Nie całkowicie i nie w formie zwrotu pieniężnego. Możesz przekazać część swojej wpłaty na prywatną emeryturę, co zwróci się kiedy osiągniesz wiek emerytalny.


Pomoc podatkowa
Porozmawiaj z doradcą…

Zapytanie on-line
dot. zwrotu podatku


TaxUndo - Certyfikaty bezpieczeństwa

Zarejestrowano w DPA

Zarejestrowano w HMRC

Zarejestrowano w MLR