Witaj w naszym dziale porad. Jest to lista 10 rzeczy wartych zapamiętania gdy ma się do czynienia z podatkiem dochodowym w Wielkiej Brytanii. Porady te mogą uchronić Ciebie przed różnymi kłopotami lecz nie oferują rozwiązań konkretnych problemów podatkowych. Jeżeli potrzebujesz dalszej pomocy z podatkiem dochodowym w Wielkiej Brytanii napisz do nas już teraz i skorzystaj z darmowej porady!


Nie spóźniaj się

Bardzo istotne znaczenie w sprawach podatkowych ma dotrzymywanie terminów.


Uzyskaj profesjonalną pomoc od doradcy podatkowego

Poleganie na HMRC aby zminimalizowali Twoje koszty i uzyskali jak największy zwrot JEST błędem. Ich zadaniem jest pobór podatku i są w tym naprawdę dobrzy jednak przy zwrotach nie są już tak staranni. Pamiętaj ich rozumienie "poprawnej" kalkulacji podatkowej, "poprawnego" kodu podatku itp., itd. nie jest koniecznie najlepszym wyborem do którego jesteś uprawniony. Zatem zawsze zapytaj naszego doradcy jeżeli masz jakiekolwiek pytania dot. Twojego podatku.


Zachowuj swoje dokumenty

Szczerze radzimy zachowywać swoje dokumenty dotyczące podatku za ostatnie 5-6 lat. Może się okazać, że będziesz prędzej czy później ich potrzebować.


Sprawdzaj swój kod podatkowy

Twój kod podatkowy zwykle zmieni się tylko raz w roku podatkowym aby odzwierciedlić przysługującą Tobie obecnie kwotę wolną od podatku. Kod ten może również się zmienić z innych powodów - jeżeli masz np więcej niż jedną pracę, zasiłek dla bezrobotnych itp. Pamiętaj - niepoprawny kod podatkowy jest jedną z najczęstszych przyczyn nadpłat podatku! Zapytaj doradcy aby dowiedzieć się więcej.


Poszerzaj swoją wiedzę

Poświęć kilka wolnych chwil aby nadrobić zaległości w wiedzy dot. obowiązujących Ciebie podatków. Ponadto sprawdzaj publiczne strony internetowe takie jak hmrc.gov.uk czy direct.gov.uk.


Uważnie sprawdzaj swoje dodatkowe korzyści związane z pracą

Korzyści z pracy takie jak samochód służbowy mogą pomniejszać przysługujące Tobie dodatki, będzie to odzwierciedlone w Twoim kodzie podatkowym i może oznaczać mniej pieniędzy w Twojej kieszeni. Na przykład, możesz starać się by Twój pracodawca płacił Tobie za podróżowanie własnym samochodem zamiast zapewniać samochód służbowy. Kwota wolna od podatku w przeliczeniu na milę wynosi 40p za pierwsze 10,000mil i 25p za każdą milę więcej.


Polegaj na rodzinie

Jeżeli jesteś płatnikiem z wyższego progu podatkowego możesz oszczędzać podatek poprzez transfer pieniędzy na niżej zarabiającą (lub nie zarabiającą) drugą połowę. Na Twoje dzieci również obowiązuje ulga podatkowa!


Zwiększ swoją emeryturę

Zwiększ swoje składki emerytalne przed końcem roku podatkowego by uzyskać ulgę podatkową.


Uważaj na pułapki tzw. "Stamp duty"

Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy jeżeli uzgodnisz z osobą od której kupujesz nieruchomość cenę poniżej progu podatku "Stamp duty".


Sporządź testament

Jest to jedyna droga by zapewnić Twoim ukochanym spadek i ograniczyć podatek płacony za nieruchomość.


Pomoc podatkowa
Porozmawiaj z doradcą…

Zapytanie on-line
dot. zwrotu podatku


TaxUndo - Certyfikaty bezpieczeństwa

Zarejestrowano w DPA

Zarejestrowano w HMRC

Zarejestrowano w MLR